sportovní potřeby Sporto.cz Sálová obuv Běžky Lední brusle In-line brusle Lyže
  Brněnská Asociace Futsalu:    Rybnická 75, Brno - Nový Lískovec    tel: 602 502 077    email: bamako.polak@volny.cz PARTNEŘI:

POZVÁNKA v němčině na humel Cup 2010
POZVÁNKA v angličtině na humel Cup 2010
POZVÁNKA v ruštině na humel Cup 2010

Giga Sport Cup 2009 vyhrálo Jango Katovice
Sedmnáctý ročník brněnského turnaje Giga Sport Cup 2009 vyhrál polský prvoligový tým Jango Katovice, který v celém turnaji dominoval a neztratil ani bod. Na druhém místě skončil CC Jistebník a třetí místo obhájil z loňského klání brněnský tým Tango Brno.
Do nedělní části turnaje se kvalifikovala polovina zúčastněných týmů, v sobotu neuspěly obě reprezentace, řecký, anglický a švédský celek, k smutku domácích fanoušků nepostoupil ani Sunny Days Helas.
Program druhého dne načali vítězové skupin A a B, Tango porazilo ligové Benago a Jango Jistebník. Tabulka skupiny X byla rozhodnuta hned po dvou utkáních, díky výhrám a přeneseným utkáním z předchozího dne si to Tango s Pinerolou rozdali v posledním souboji o nasazení do semifinále. Domácí celek vyhrál jasně 3:0 a čekal na složení postupujících ze skupiny Y.
V té jasně kralovalo Jango Katovice, které po celý dosavadní průběh turnaje nepoznalo ani porážku, ba ani remízu. Utkání této skupiny byly daleko vyrovnanější než zápasy v nové hale a o druhém postupujícím se rozhodovalo až v posledních sekund. Remíza Jistebníku a Eco Investmentu ze soboty zamotala počty. Dobrý výkon nepotvrdila výsledkově divizní Balticflora a dvakrát prohrála o branku. V posledním utkání stačilo Eco Investmentu neprohrát s Katovicemi více než o jednu branku, nebo o dvě v případě, že by dalo dvě a více branek. Tři minuty před koncem byl stav 3:1 a tak měli Eco a Jistebník shodné skóre 10:11 a vzájemnou remízu! Dilema rozhodly výborně zahrané standardní situace Janga, které vyhrálo 5:1 a vzalo s sebou do semifinále Jistebník.
Severomoravský celek nastoupil v pravé poledne proti domácímu Tangu, které šlo díky Belejovi brzo do vedení, soupeř kontroval v 8. minutě. V dalším průběhu zápasu branka nepadal, i když několikrát duněla konstrukce obou branek a tak přišly na řadu pokutové kopy. Hned první neproměnil brněnský Veselovský a protože střelci Jistebníku se neminuli, domácímu celku zbylo tak jen utkání o třetí místo, stejně tak jako vloni, kdy na penalty vypadl v semifinále s Eco Investmentem.
Ve druhém semifinále potvrdilo Jango svoji třídu, když porazilo Pinerolu 4:1, když slovenský tým dlouho držel nadějnou remízu. Brazilská čtyřka polského celku vždy zamkla soupeře, dostala svůj tým do vedení, ale po chyběl Poláška dokázala Pinerola srovnat. Trvalý tlak Janga ale přinesl rozdílovou branku, definitivně zlomila odpor soupeře až filigránská patička Mauricia v běhu do protipohybu brankáře.
Duel o třetí místo v repríze loňského utkání o třetí místo vyhrálo domácí Tango, po výhře 2:0 nad unavenou Pinerolou a obhájilo své loňské umístění. Ve druhé minutě se trefil Outrata a v osmé šťastně Jan Havel, více branek nepadlo. Pinerole nepomohla ani dlouhá power-play, mladý brankář Zrzavý udržel v těžkém utkání nulu.
Ve finále v opakování souboje ze samotného úvodu dnešního programu se utkali Jistebník a Jango Katovice, za něž celý turnaj hráli i čeští reprezentanti Polášek s Janovským, který nekompromisní ranou z deseti metrů pod břevno ve 12.minutě otevřel skóre finále. Po pauze propadl vysoký míč mimo branku brankáři Krayzlovi do sítě a vlastní polský tým vedl o dvě branky. O minutu později ale šel Rodek za míčem jako buldok, zboural a obehrál dva hráče a přesně našel osamoceného Hvolku, který snížil. Jango pak rychlou kombinací nepůjčovalo soupeři míč, Halison a Ilchyšin nastřelili tyč, na druhé straně Jistebník tříminutovou hru bez brankáře nedovedl do gólové střely a pohár tak putuje k našim severním sousedům.