Činnost Brněnské asociace futsalu je finančně podporována statutárním městem Brnem (v roce 2023 dotací ve výši 415 000 Kč)
Činnost Okresního svazu futsalu Brno město je finančně podporována statutárním městem Brnem (v roce 2023 dotací ve výši 158 000 Kč)..
13.04.2024
ilustrační obrazek futsalbrnoPOKRAČUJÍ BRNĚNSKÉ SOUTĚŽE A ZAHAJUJÍ OBĚ 3.TŘÍDY
V pátek  12.dubna pokračuje 19.kolem 2.B třída na hřišti na Rybnické. V sobotu 13.dubna se odehraje 20. a 21.kolo 2.A třídy na Rybnické a jarní část zahajuje 11. a12.kolo 3.A třídy v Řečkovicích. V neděli 14.dubna pokračuje 19.kolo Okresního přeboru v hale v Maloměřicích a 20.kolo 2.B třídy na hřišti na Rybnické a jarní část zahajuje 11. a12.kolo 3.B třídy v Řečkovicích..   Okresní přebor Brno město 19. kolo                                      ...
POKRAČUJÍ BRNĚNSKÉ SOUTĚŽE A ZAHAJUJÍ OBĚ 3.TŘÍDY

Krátké zprávy aktuálně

07.04.2024 - KAM NA FUTSAL - Pátek 12.4.: 2.B (Rybn. 18-21:00). Sobota 13.4.: 2.A (Rybn. 9-18:00), 3.A (Řečkovice 9-15:30). Neděle 14.4.: OP (Malom. 9-15), 1.B (Rybnická 18-20:30), 2.B (Rybn. 9-18), 3.B (Řečkovice 9-15:30).

25.03.2024 - Tým Bianco (1.A třída) hledá soupeře na trénink - ideálně také tým, ale i jednotlivce. Hrajeme každé úterý 18-19:30 na Kraví hoře - Hospůdka na Drakenu. Robert, m: 777780888.

25.02.2024 - Amatérský brankář hledá tým, kde by se mohl uplatnit, zapojit a chodit na tréninky. Jakub Zejda 732 713 187

30.01.2024 - SK Líšeň, stabilní klub s dlouholetou tradicí aktuálně hrající Okresní přebor, hledá nové hráče pro posílení stávajícího kádru. Pro více info napiš na: vojtech.grus@gmail.com

30.11.2023 - Tým Jobsko Brno z 3.třídy hledá brankáře a případně i hráče do pole pro doplnění týmu. Kontakt: fc-jobskobrno@seznam.cz

další krátké zprávy

ŠPANĚLSKO - BRAZILIE 2:3 PO PRODLOUŽENÍ

Španělé double nezískají. Mistři Evropy nestačili ve finále na úřadující mistry světa z Brazílie, kteří tak obhájili čtyři roky starý triumf z domácího mistrovství. Souboj o zlato byl ale pořádně napínavý a rozhodoval se až v prodloužení.
Zápas byl vyrovnaný od samého začátku, ale kdo čekal otevřený a atraktivní futsal musel být lehce zklamaný. První půle byla daleko spíš o vyčkávání a taktizování, než o předvádění utočné snahy. Lehkou převahu mělo Španělsko, ale nedokázalo ji využít, a tak se do kabin šlo za bezbrankového stavu.
Úvod druhého poločasu už ale branku přinesl. Při rohovém kopu se Neto postavil na levou stranu branky a střelou z voleje nedal španělskému brankáři sebemenší šanci. Brazílii ale vedení příliš dlouho nevydrželo. Miguelinův přímý kop dokázal Tiago pouze vyrazit a Jordi Torras potom uklidil míč do branky.
Nerozhodný stav vydržel přesně 61 sekund a opět za změnu skóre mohla standardní situace. Po rohovém kopu se dostal k ráně Alemao, jehož střela byla ještě před Tiagem tečovaná, a poslal Španělsko do jednobrankového vedení.
Jenže potom se dostal při power-play do akce pořádně Falcao a ukázal, proč je považován za nejlepšího futsalistu světa. Jeho levačka se opřela do míče a s velkou razancí a přesností zamířila do horního růžku španělské branky. Juanjo jeho ráně pouze přihlížel. Za stavu 2:2 se tak zápas dostal do prodloužení.
Už se zdálo, že prodloužení branku nepřinese, když se ukázalo, v čem Brazilci vynikají. Půl minuty před koncem nastaveného času si Neto přehodil na půlce míč přes obránce a tváří v tvář brankái nezaváhal. Brazilie tak obhájila titul mistrů světa. Z bronzu se raduje po výhře 3:0 nad Kolumbií Itálie.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Páteční semifinálová utkání rozhodla o tom, že finalisty MS 2012 se stanou celky Brazílie a Španělska. Dojde tak na reprízu finále z předchozího šampionátu, který se hrál před čtyřmi roky v Brazílii.

Výsledky semifinále MS 201:  
Itálie - Španělsko 1:4 (0:1), branky: 30. Merlim - 9. Saad (vl.), 30. Alemao, 34. Lozano, 38. Lin.
Brazílie - Kolumbie 3:1 (1:1), branky: 1. Gabriel, 26. Gabriel, 29. Toro (vl.) - 19. Toro.

Finálové utkání je na programu v neděli 18.11.2012 od 13:30 hod. SEČ, utkání o 3. místo mezi Kolumbií a Itálií proběhne od 11:00 hod. SEČ. Obě utkání přináší v přímých přenosech TV Eurosport, finálové utkání vysílá ze záznamu také ČT Sport (neděle od 22:15 hod.).

---------------------------------------------------------------------------------------------

Ne, není to nová země, jen jsme se pokusili naznačit, co Rusko přivezlo na MS za tým. Má v kádru pět Brazilců, kterými vyztužilo svou reprezentaci a ta se snaží poprvé v historii prodrat se alespoň do finále MS. Dnes se proti Rusku postaví naši hráči, kteří nejsou favoritem, ale pokusí se soupeře překvapit. Utkání můžete sledovat na dvou televizních kanálech v přímém přenosu.
Síla Ruska je nepopiratelná, byť její navýšení pomocí brazilských hráčů je diskutabilní a na MS se o něm často hovoří. Je tedy otázkou času, kdy FIFA proti němu zakročí - sice jít to už docela trvá, protože nejde jen o případ Ruska, ale cesty již hledá… Kvalita ruského celku se díky příchodu několika Brazilců zvedla natolik, že Rusové jsou stavěni do role největšího favorita na letošním šampionátu.
Proti tomuto soupeři dnes ve 12:30 SEČ nastoupí česká reprezentace v osmifinále MS a bude se snažit o překvapení, byť postupem do osmifinále dosáhla velkého úspěchu. "Postup do osmifinále je pro nás historicky největším úspěchem, zařadil bych ho hned za zisk bronzových medailích z ME 2010," konstatuje trenér reprezentace Tomáš Neumann. Ve vyrovnané konkurenci je stále těžší prosadit se na mezinárodní scéně, už samotná účast na šampionátu je obrovským úspěchem, postup z vyrovnané skupiny respektuje celý futsalový svět. "Teď nás ovšem čeká Rusko, které je podle mého názoru největším favoritem šampionátu," hodnotí vysoko kvality našeho pondělního protivníka.
V tom, že Rusko je favoritem, vidí výhodu pro svůj celek. "V podstatě nemáme proti Rusku co ztratit, takže do zápasu půjdeme s otevřenou hlavou," vysvětluje zkušený kouč. Cítí, že ruský tým je na šampionátu pod velkým tlakem, výprava z východu "musí" přivézt domů úspěch. "Rusové musejí vyhrát, přijeli sem pro titul a zatím nedostali na šampionátu ani jeden gól. Takže tuto statistiku se určitě pokusíme změnit," slibuje našim fanouškům.
Utkání začíná od 18:30 hod. místního, tj. ve 12:30 hod. středoevropského času. Diváci v České republice ho mohou sledovat v přímém přenosu buď na ČT Sport, případně i na TV Eurosport.