Činnost Brněnské asociace futsalu je finančně podporována statutárním městem Brnem (v roce 2021 dotací ve výši 460 000 Kč).
02.12.2021
ilustrační obrazek futsalbrnoO VÍKENDU POKRAČUJE OKRESNÍ PŘEBOR A PODZIM ZAKONČÍ OBĚ 1.TŘÍDY
Vážení vedoucí klubů Okresního přeboru a 1.třídy, jelikož se stále zabýváme epidemickou situací v ČR a s ní souvisejícími restrikcemi, které se nás bohužel úzce dotýkají, tak bychom vás chtěli informovat a uklidnit. Na základě výkladového stanoviska FAČR můžeme nadále pokračovat v rozehrané soutěži OP i 1.třídě. Pokud se na utkání vejdeme do počtu 20 osob není nutná kontrola bezinfekčnosti. Na každý tým tedy připadá cca 8-9 lidí plus 2 rozhodčí a delegát. Chápeme, že to ...
O VÍKENDU POKRAČUJE OKRESNÍ PŘEBOR A PODZIM ZAKONČÍ OBĚ 1.TŘÍDY

Krátké zprávy aktuálně

29.11.2021 - KAM NA FUTSAL - Sobota 4.12.: OP (Maloměřice), 1.A (Rybnická). Neděle 5.12.: 1.B (Rybnická).

16.08.2021 - Tým Slováků, žijících v Brně a hrajících Okresní přebor ve futsalu hledá do svého týmu Partizan Bludare posily do sezóny 2021/22. Informace na tel. 792458683 a e-mail: rtrastislavtoth@gmail.com.

05.08.2021 - Tým FK Slavoj Brno z 2. třídy hledá hráče pro pravidelné středeční fotbálky ve sport. areálu Hroch v Jundrově. Kontakt: futsal@slavojbrno.cz, tel.: 735230106.

15.05.2021 - Sháníme tým, který hledá hráče k doplnění kádru, bohužel se nám rozpadl tým. Nejlépe týmy z 2. nebo 3. třídy. Tel.: 774229995.

12.05.2021 - Tym Jopparamu hleda sparing na stredecni treninky v Obranech od 17:30 - 19:00. Tomáš Pelikan, 739 531 247

další krátké zprávy

ZÁPIS Z GRÉMIA KLUBŮ ZE DNE 27.8.2020

Vážení futsalisté,
začali jsme s přípravou další sezóny 2020/21 a naší prioritou bude plnit požadavky, které nám nahlásíte nebo je napíšete do závazných přihlášek rozeslaných v posledním Zpravodaji.
Přihlášky, soupisky i startovné zaslalo 
všech 103 klubů.
Ve čtvrtek 27.srpna 2020 se konalo Grémium klubů, kterého se zúčastnilo 81 vedoucích klubů. Chybělo 22 zástupců klubů, kteří se buď omluvili nebo vůbec na výzvu k účasti nereagovali. Vzhledem k tomu, že byli předáni Disciplinárni komisi k vyřešení, tak podle toho bude určena i výše finančního postihu. Týká se to klubů Sokolnice (OP), Barum a Helas C (1.A), Schalke, Celtic, Trpaslíci, Inter (1.B), Ethanol, Dynamo, kAPPLE, Pískovna, Fauna a Flamengo (2.A), Orel Řečk. B+C, Agora (2.B), Restart a Litrpůl (2.C), Orel Řečk. D, O5MY, Kocovina a Popůvky (3.tř.).

ZÁPIS ZE ČTVRTEČNÍHO GRÉMIA BRNĚNSKÝCH KLUBŮ
Grémium klubů OkKF Brno – město a B.A.F.  27.srpna 2020 v sále rest. Okruh, Rybnická 75

Grémia se zúčastnilo 81 klubů ze 103 přihlášených.
Grémium klubů bylo rozděleno do časových pásem podle výše soutěže. V 17:00 OP, v 17:30 1.třídy, v 18:00 2.třídy a v 19:00 3.třída. Předseda OkSF p. Polák vždy přivítal kluby a provedl prezentaci a dále se pokračovalo dle schváleného programu.
1) Zpráva o členské základně a financích, o ukončení uplynulé sezóny, předání cen, Corona Cup, vratné kauce + startovné, 
2) Futis, právní subjektivita, smlouva o společnosti – důvody
3) Rozlosování, postupy + sestupy (dvě 2.třídy na Rybnické), změny, opravy, odložení a kontumace utkání, covid-19, Pohár – los
4) Nové úpravy pravidel futsalu + školení rozhodčích a delegátů v neděli 30.8. v 10:30 na Okruhu
5) Zimní liga, Turnaj Nadějí, turnaje, stavba nafukovací haly
6) Rozdání soupisek, diskuze a ukončení

1) Účastníci grémia byli seznámeni se stavem členské základny a s finančními prostředky, které odpovídají předběžnému rozpočtu na celou brněnskou futsalovou sezónu 2020/21. Předseda p. Polák vysvětlil ukončení uplynulé sezóny kvůli epidemii koronaviru, vysvětlil vratné kauce i sníženou výši startovného a byly předány poháry a ceny pro nejlepší kluby, hráče a brankaře. Byla pochválena náhradní soutěž Corona Cup. 

2) Byly vysvětleny důvody založení právní subjektivity klubů, pomoc ze strany BAF se získáním IČO a vyplněním Smlouvy o společnosti, dále byla probrána problematika Futisu, registrování hráčů, placení členských příspěvků na rok 2020 i dále na rok 2021.

3) Bylo odsouhlaseno rozlosování jednotlivých soutěží a následně byla podána informace o Brněnském poháru, všechny termíny budou uvedeny na internetových stránkách asociace. Kluby 2.třídy s pochopením přijaly informaci o snížení počtu 2.tříd na dvě – sobotní 2.A a nedělní 2.B v následující sezóně 2021/22, s tím, že se budou všechny zápasy hrát stejným systémem jako 1.třída (venkovní hřiště x nafukovací hala) v areálu na Rybnické. Velice podrobně byl vysvětlen systém k odložení utkání, postihů za kontumace a hlavně jak bude okresní svaz postupovat v případě nakažení hráčů nemocí Covid-19 a karanténou celých klubů.   

4) Dalším bodem byla informace o školení rozhodčích v neděli 30.8.2020 a nábor nových rozhodčích a delegátů do brněnských soutěží. Velice důležité bylo probrání nových pravidel ve futsalu a vysvětlení některých změn:
• Počítání 4s - již se nepočítá s rukou kolmo nahoru, ale vodorovně
• Výkop - z výkopu lze dosáhnout branky a může se rozehrát kamkoliv 
• Zeď - pokud je zeď tvořena dvěma a více hráči, útočník musí být min. 1m od zdi 
• Auty - míč musí být pouze přímo na čáře a už neexistuje přešlap. Míč na čáře lze rozehrát i nohama ve hřišti. 
• Výhoz -  brankář může vyhodit míč spoluhráči i ve vlastním PÚ  
• Ruka útočníka v PÚ - KAŽDÝ RUKA útočícího hráče v PÚ  je ruka ať je jakkoliv u těla či od těla 
• Přestupky mimo HP - pokud dojde k faulu mimo HP, je to PVK rozehrává se z postranní čáry nejblíže k místu, kde došlo k faulu 
• Střídání - pokud hráč špatně vystřídá a ovlivní hru, je to PVK/PK 
• 2.hraní brankáře - přihrávka MUSÍ vědomě směřovat na brankáře. Pokud např. obránci míč přeskočí nohu a jde směrem k brankáři, může hrát, nejedná se o 2.hraní brankaře. 
• Pokud jde hráč sám na brankáře, je faulován a nejedná se o surovou hru, jde vždy o ŽK. Pokud jde o surovou hru - ČK. Pokud hráč jde sám na prázdnou branku a je faulován - ČK.  
• Míč rozhodčího se nevrací, ale tým, který jej má mít, tak si míč bere rovnou a může hrát.

5) Dále p.Polák pozval týmy na Zimní ligu Brno Open 2021, informoval, že Turnaj Nadějí bude pouze pro mládežnické týmy futsalu a fotbalu a nakonec požádal hlavně týmy, které v zimním období trénují nebo hrají soutěž v naší nafukovací hale, ať pomohou při její stavbě, protože účast na ní není dostačující.

Během celého Grémia byly rozdávány klubům soupisky, které musely být orazítkovány a podepsány, čímž se potvrzuje jejich platnost jak ze strany vedení soutěží, tak ze strany klubů. Pokud některý klub neměl soupisku v pořádku (jednalo se hlavně o nezaplacení čp hráče, popř. hráč nebyl řádně zaregistrován ale v soupisce již zapsán), tato nebyla vydána. Kluby, které uvedou všechny náležitosti do pořádku, mohou si po telef.domluvě soupisku následně vyzvednout v kanceláři BAF.

Zapsal p. Michal Valaškovčák


1.termínem je STŘEDA 15.července 2020 – ZASLÁNÍ ZÁVAZNÉ PŘIHLÁŠKY e-mailem na bamako.polak@volny.cz s vyplněným názvem klubu, jménem a adresou vedoucího, telefonem, emailem a IČem klubu. Dále si vyberte skupinu, hrací den a hřiště, které vám vyhovuje, zda chcete hrát Brněnský pohár a nakonec je potřeba přihlášku podepsat a orazítkovat. Razítko je možné doplnit také až na Grémiu klubů (27.8.2020).

2.termínem je PONDĚLÍ 17.srpna 2020 – ZASLÁNÍ SOUPISKY KLUBU e-mailem na bamako.polak@volny.cz s vyplněnými ve futisu zaregistrovanými hráči (přijmení a jméno podle abecedy). Soupiska klubu byla zaslána ve Zpravodaji 1.7.2019. V adresáři klubů na stránkách www.futsalbrno.cz budou mít všechny kluby uveřejněnou platnou soupisku svého klubu.

3.termínem je ČTVRTEK 20.srpna 2020 – ÚHRADA STARTOVNÉHO je nejpozdějším datem pro uhrazení startovného s kaucí na nový účet Okresní svazu futsalu Brno město 293000361/0300 a to bez postihu a pokut!!! Při platbě uveďte jako variabilní symbol ID klubu z Futisu, v poznámce přesný název klubu, soutěž a text „startovné futsal Brno 2020/21“.

4.termínem je ČTVRTEK 27.srpna 2020 – GRÉMIUM BRNĚNSKÝCH KLUBŮ v sále restaurace Okruh na Rybnické v 17:00 (OP), v 17:30 (1.tř.), v 18:00 (2.tř.) a v 19:00 (3.tř.), kde budou vedoucím klubů rozdány potvrzené soupisky mužstva, ale jen v případě, že na účtu soutěží bude uhrazeno startovné 2020/21. Soutěž začne nejdříve 5. a 6. září 2020Nezapomeňte s sebou razítko klubu!!!


NASAZENÍ KLUBŮ V SEZÓNĚ 2020/21
(všechny kluby mají odevzdané přihlášky, soupisky i startovné)

EMOTION Okresní přebor Brno: soboty - Maloměřice

FC AB Střelice      Atlantis Tropa           ASM D                  Hombres B
Partizan              R.I.P.                       SK Líšeň                Sokolnice
Stones                U Boba                    Wodowa                
Žab. Vlci B

1.A PENALTY brněnská třída: soboty - Rybnická

Parmagianni       Bl.Flames               Antabus                Chl.pozůstalí
Panama B          Jehnice B               Jopparamu            Barum
Bianco               Gladiators B           FFT B                    Edesseg
Moravany           Helas Pitkin C        Technika B

1.B PENALTY brněnská třída: neděle - Rybnická

Schalke               Celtic                     Inter                      Wodowa B
Bolest                 Nasan B                 Lamy                     Trpaslíci              
Kampa                Madrid                   Old Blackburn         Frutti di Mare
Gloria                 Debakl                   Across

2.A brněnská třída: soboty - Jundrov a Kneslova a Svážná

STŽ                      Apollo                  Kalábek B             Carpe Diem
Soccer                  Pískovna              Ethanol                 Kobas
Spitfire                 Dynamo               S.B. Brno              Fauna

AVM Metal            kAPPLe                Flamengo              Poclain

2.B brněnská třída: neděle - Jundrov a Řečkovice

Orel Řečk. B         Orel Řečk. C          Besídka                 Tropicana
All in                    Lamy B                 Bystrc                   Gepard
Deportivo             Starobrno              Agora                   West Žab B
XXX                      Kometa                ASK                      Gooners

2.C brněnská třída: neděle - Svážná a Kamínky

Stones B              Jezdci                    Eliška B               Jobsko
Attack                  Žab.Vlci C              Wodowa C           Bafancova 11
Litrpůl                 Citizens                  Bianco B              Kampa B
Restart                
Forza Chrlice          Excalibur              Orel St.Lísk.

3.brněnská třída: soboty - Řečkovice

Orel Řečk. D          Popůvky                Bosonohy             O5MY
Juventus               Hády                     Parodia                Mejdan
Escobar                Sea Lions               Hlt club                AC Brno
Kocovina


Prosím nezasílejte startovné dříve než po uzávěrce závazných přihlášek, tedy až od středy 15.7.2020!

Kluby, které ukončí svoji činnost a nepřihlásí se do dalšího ročníku, nás musí co nejdříve informovat, jinak jim nebude vyplacena vratná kauce!


Podívejte se prosím v odkazu STKD na finanční pokuty, které vám byly během sezóny uděleny a z toho vyplývají vratné částky nebo doplatky ke startovnému 2020/21. Pokud byste chtěli některé položky vysvětlit a řešit, můžete nás kontaktovat nebo navštívit po telefonické domluvě kterýkoli čtvrtek v kanceláři BAF na Rybnické 75.

PŘESNOU VÝŠI STARTOVNÉHO SVÉHO KLUBU ZJISTÍTE V ODKAZU FAIR PLAY LOŇSKÉ SEZÓNY V POSLEDNÍ KOLONCE STARTOVNÉ!

Okr.přebor: 1 x 12 týmů, startovné 25 000 + kauce 1000 (jednozápasy Maloměřice, září – prosinec 2020, únor – květen 2021)

1.třídy: 2 x 15 týmů, startovné 19 000 + kauce 1000 (turnajově Rybn., září – prosinec 2020, březen – červen 2021)

2.třídy: 3 x 16 týmů, startovné 15 000 + kauce 1000 (turnajově Jund., Knesl., Řečk., Koun., Kam., Sváž. září – listopad 2020, duben – červen 2021)

3.třída: 1 x 13 týmů, startovné 12 000 + kauce 1000 (turnajově Řečkovice, září – listopad 2020, duben – červen 2021)