Činnost Brněnské asociace futsalu je finančně podporována statutárním městem Brnem (v roce 2023 dotací ve výši 415 000 Kč)
Činnost Okresního svazu futsalu Brno město je finančně podporována statutárním městem Brnem (v roce 2023 dotací ve výši 158 000 Kč)..
17.06.2024
ilustrační obrazek futsalbrnoPŘEDBĚŽNÉ NASAZENÍ KLUBŮ V SEZÓNĚ 2024/25
Važení futsalisté, předběžně jsme sestavili nasazení klubů do sezóny 2024/25 od Okresního přeboru Brna do nejnižší 3.brněnské třídy. Přihlášky do soutěží připravujeme a budou rozeslány ke konci června s dalšími bližšími informacemi. Samozřejmě si můžete v Závazné přihlášce vybrat hrací den, skupinu a čas domácích zápasů. Předběžné nasazení týmů Okresního přeboru 2024/25 - 12 týmů, start. 27 000+1000 korun AB Střelice Gladiators Hombres B        Jehnice (z 1.B) Madrid Poclain SK ...
PŘEDBĚŽNÉ NASAZENÍ KLUBŮ V SEZÓNĚ 2024/25

Krátké zprávy aktuálně

03.06.2024 - KAM NA FUTSAL - Pátek 7.6.: 2.B (Rybn. 18-21:30). Sobota 8.6.: 2.A (Rybn. 9-18:00). Neděle 9.6.: 2.B (Rybn. 9-18).

02.05.2024 - Tým FC Marvan (3.B) hledá spolehlivého gólmana. V případě zájmu e-mailem: 544210404@seznam.cz. Děkuji Havlíček

25.03.2024 - Tým Bianco (1.A třída) hledá soupeře na trénink - ideálně také tým, ale i jednotlivce. Hrajeme každé úterý 18-19:30 na Kraví hoře na Drakenu. Robert, m: 777780888.

25.02.2024 - Amatérský brankář hledá tým, kde by se mohl uplatnit, zapojit a chodit na tréninky. Jakub Zejda 732 713 187

30.01.2024 - SK Líšeň, stabilní klub s dlouholetou tradicí aktuálně hrající Okresní přebor, hledá nové hráče pro posílení stávajícího kádru. Pro více info napiš na: vojtech.grus@gmail.com

další krátké zprávy

VĚDĚLI JSTE, ŽE MŮŽETE SÁZET NA ESPORTY?

Futsal patří v České republice k poměrně známým sportům, ale někteří si pod jeho názvem stále představují pravidla nebo praktiky z jiných sportů. Jaké jsou zásadní věci, které byste o tomto sportu měli vědět?

Co je to futsal?

Futsal je oficiální verze sálového fotbalu (kopané), která se hraje podle pravidel FIFA. Futsal se hraje mezi dvěma týmy po pěti hráčích, z nichž jeden je brankář. Střídání jsou povolena v neomezeném počtu. Na rozdíl od některých jiných forem sálového fotbalu se hraje na tvrdém povrchu hřiště vymezeném čarami. Futsal se také hraje s menším, tvrdším míčem s nízkým odskokem.

Název "futsal" pochází ze španělských výrazů "fútbol sala" nebo "fútbol de salón" a portugalského termínu futebol de salão, což lze přeložit jako "sálový fotbal" nebo "halový fotbal".

Kdo vynalezl futsal?

Podle rozšířené teorie vynalezl futsal v roce 1930 v uruguayském Montevideu (tehdejší mistr světa ve fotbale) argentinský učitel Juan-Carlos Ceriani Gravier. Existuje však také teorie, že futsal byl vynalezen v Brazílii v polovině 50. let.

Která země je nejlepší ve futsalu?

Podle žebříčku Elo je nejlepší futsalovou zemí na světě Brazílie, a to jak v kategorii mužů, tak žen! Mužský tým Brazílie vyhrál pět z osmi mistrovství světa ve futsalu (jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili) a deset z dvanácti jihoamerických šampionátů. Ženský tým Brazílie vyhrál všech šest mistrovství světa žen a pět ze šesti mistrovství Jižní Ameriky žen. Mnoho lidí netuší, že na tyto šampionáty můžete také sázet, pokud navštívíte online kasino česká republika.

Druhou nejlepší futsalovou zemí je Španělsko se dvěma zlatými medailemi z mistrovství světa (tři stříbrné a jedna bronzová). Španělsko také vyhrálo sedm z jedenácti mistrovství Evropy (plus dvě stříbrné a dvě bronzové medaile) a zlatou medaili na jediném mistrovství Evropy žen (španělský ženský tým získal také dvě stříbrné a čtyři bronzové medaile na mistrovství světa žen).

Futsal vs. fotbal?

Mnoho lidí řekne, že futsal je menší bratr fotbalu. Pravděpodobně mají pravdu. Futsal je v podstatě fotbal na menším hřišti, i když má prvky z jiných kolektivních sportů, jako je basketbal (počet hráčů), házená (velikost hřiště a branek).

Ve skutečnosti má futsal nejvíce korelací s fotbalem. Důkazem toho je skutečnost, že mnoho fotbalistů, kteří jsou považováni za nejlepší v historii tohoto sportu, hrálo v počátcích své kariéry futsal (někteří z nich dokonce uvedli, že je hraní futsalu bavilo více než fotbal).

Futsal vs. sálová kopaná (fotbal)?

Velmi jednoduché. Futsal je oficiální verzí sálového fotbalu (kopané). Futsal se hraje podle standardizovaných pravidel a předpisů (počet hráčů, velikost míče atd.), zatímco sálového fotbalu existuje "milion" různých verzí. Sálový fotbal se může hrát se 7 hráči na jedné straně, 6 na druhé, 5 na třetí, 4 na čtvrté, 3 na třetí, 2 na čtvrté, s různými velikostmi míče a branek, se stěnami nebo deskami... futsal ne. Má standardizovaná pravidla a řídí se předpisy FIFA.

Je futsal olympijský sport?

V roce 2018 se futsal stal oficiálním sportem Letních olympijských her mládeže 2018 v Buenos Aires. Bohužel futsal stále není součástí letních ani zimních olympijských her. Proč? Na to neexistuje konkrétní odpověď, ale spekuluje se, že se futsal stane olympijským sportem pro letní olympijské hry v roce 2024 v Paříži.