Činnost Brněnské asociace futsalu je finančně podporována statutárním městem Brnem (v roce 2022 dotací ve výši 385 000 Kč).
01.07.2022
ilustrační obrazek futsalbrnoINFORMACE PRO BRNĚNSKÉ FUTSALOVÉ SOUTĚŽE 2022/23
Vážení futsalisté, začali jsme s přípravou další brněnské futsalové sezóny 2022/23. Jak jsme vás před informovali, tak dojde k zásadním změnám pro 2.třídy a bude rozšířena 3.třída a jednu skupinu. Dále je bezpodmínečně nutné mít IČO klubu, klub zaregistrovaný ve futisu a ve futisu mít zaregistrované všechny hráče ze soupisky včetně uhrazeného čp 100 korun na rok 2022 a další. Naší prioritou je plnit vaše požadavky, které napíšete do závazných přihlášek ...
INFORMACE PRO BRNĚNSKÉ FUTSALOVÉ SOUTĚŽE 2022/23

Krátké zprávy aktuálně

29.06.2022 - Tým KAMPA B hledá pro pokračování v soutěži (pád do 3.třídy) nové spoluhráče. Brankář je naprostou nutností, pak by se hodili i 2 hráči do pole. Jsme pohodáři, viz letošní cena za fair play. Hlavním kritériem je spolehlivost. Zkrátka potřebujeme hráče co budou pravidelně chodit na zápasy. Pokud by se našel zájemce to s námi zkusit, nechť se mi ozve na jan.kunetka@centrum.cz nebo 777604261.

29.06.2022 - Tým Poclain (máme i "B" tým) hrající brněnskou třídy by rád mezi své řady přivítal nové hráče (ať už zkušené nebo i nováčky). Tréninky po dobu prázdnin každý pátek od 19:00 na Okruhu. Zájemci se můžou ozvat na richardrecman@seznam.cz, stejnojmenný FB nebo 774442874. Budeme rádi, když mezi nás zavítáš.

27.06.2022 - KAM NA FUTSAL - Sobota 9.7.2022: Napoleon Cup (SK Prace).

24.06.2022 - Tým Panama B dlouhodobě hrající na špici 1.A třídy by rád mezi své řady přivítal nové hráče. Zároveň hledáme nového sparingpartnera na tréninky každou středu 18-19:30 na hřišti U Hrocha v Jundrově a v zimě v úterý 20-21:30 v nafukovací hale na Janouškové. Zájemci se můžou ozvat na zdenek.gala@seznam.cz nebo 734268366.

02.05.2022 - Tým GLORIA hrající 1.třídu hledá stabilní tým/soupeře na pravidelné tréninky v Úterý 18:30-20:00 na Okruhu (Nový Lískovec), případně tým se svým slotem na tréninky. Kontakt: duffson@seznam.cz nebo messenger. David Pitrocha

další krátké zprávy

VĚDĚLI JSTE, ŽE MŮŽETE SÁZET NA ESPORTY?

Futsal patří v České republice k poměrně známým sportům, ale někteří si pod jeho názvem stále představují pravidla nebo praktiky z jiných sportů. Jaké jsou zásadní věci, které byste o tomto sportu měli vědět?

Co je to futsal?

Futsal je oficiální verze sálového fotbalu (kopané), která se hraje podle pravidel FIFA. Futsal se hraje mezi dvěma týmy po pěti hráčích, z nichž jeden je brankář. Střídání jsou povolena v neomezeném počtu. Na rozdíl od některých jiných forem sálového fotbalu se hraje na tvrdém povrchu hřiště vymezeném čarami. Futsal se také hraje s menším, tvrdším míčem s nízkým odskokem.

Název "futsal" pochází ze španělských výrazů "fútbol sala" nebo "fútbol de salón" a portugalského termínu futebol de salão, což lze přeložit jako "sálový fotbal" nebo "halový fotbal".

Kdo vynalezl futsal?

Podle rozšířené teorie vynalezl futsal v roce 1930 v uruguayském Montevideu (tehdejší mistr světa ve fotbale) argentinský učitel Juan-Carlos Ceriani Gravier. Existuje však také teorie, že futsal byl vynalezen v Brazílii v polovině 50. let.

Která země je nejlepší ve futsalu?

Podle žebříčku Elo je nejlepší futsalovou zemí na světě Brazílie, a to jak v kategorii mužů, tak žen! Mužský tým Brazílie vyhrál pět z osmi mistrovství světa ve futsalu (jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili) a deset z dvanácti jihoamerických šampionátů. Ženský tým Brazílie vyhrál všech šest mistrovství světa žen a pět ze šesti mistrovství Jižní Ameriky žen. Mnoho lidí netuší, že na tyto šampionáty můžete také sázet, pokud navštívíte online kasino česká republika.

Druhou nejlepší futsalovou zemí je Španělsko se dvěma zlatými medailemi z mistrovství světa (tři stříbrné a jedna bronzová). Španělsko také vyhrálo sedm z jedenácti mistrovství Evropy (plus dvě stříbrné a dvě bronzové medaile) a zlatou medaili na jediném mistrovství Evropy žen (španělský ženský tým získal také dvě stříbrné a čtyři bronzové medaile na mistrovství světa žen).

Futsal vs. fotbal?

Mnoho lidí řekne, že futsal je menší bratr fotbalu. Pravděpodobně mají pravdu. Futsal je v podstatě fotbal na menším hřišti, i když má prvky z jiných kolektivních sportů, jako je basketbal (počet hráčů), házená (velikost hřiště a branek).

Ve skutečnosti má futsal nejvíce korelací s fotbalem. Důkazem toho je skutečnost, že mnoho fotbalistů, kteří jsou považováni za nejlepší v historii tohoto sportu, hrálo v počátcích své kariéry futsal (někteří z nich dokonce uvedli, že je hraní futsalu bavilo více než fotbal).

Futsal vs. sálová kopaná (fotbal)?

Velmi jednoduché. Futsal je oficiální verzí sálového fotbalu (kopané). Futsal se hraje podle standardizovaných pravidel a předpisů (počet hráčů, velikost míče atd.), zatímco sálového fotbalu existuje "milion" různých verzí. Sálový fotbal se může hrát se 7 hráči na jedné straně, 6 na druhé, 5 na třetí, 4 na čtvrté, 3 na třetí, 2 na čtvrté, s různými velikostmi míče a branek, se stěnami nebo deskami... futsal ne. Má standardizovaná pravidla a řídí se předpisy FIFA.

Je futsal olympijský sport?

V roce 2018 se futsal stal oficiálním sportem Letních olympijských her mládeže 2018 v Buenos Aires. Bohužel futsal stále není součástí letních ani zimních olympijských her. Proč? Na to neexistuje konkrétní odpověď, ale spekuluje se, že se futsal stane olympijským sportem pro letní olympijské hry v roce 2024 v Paříži.